کنفرانس خبری آنلاین “جشنواره‌ی وبلاگ‌نویسی پرستاری گامی به پیش ” برگزار شد


دبیرخانه جشنواره وبلاگ نویسی پرستاری به منظور اطلاع رسانی وسیع خود در زمینه‌ی وبلاگ نویسی در پرستاری و هدایت آن به شکل حرفه‌ای و نمایش اقتدار حرفه‌ای پرستاری در فضای سایبر اقدام به برگزاری سومین کنفرانس آنلاین پرستاری کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس نگاهی به وبلاگ های خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این همایش شب گذشته با حضور وبلاگ‌نویسان پرستاری ، جمعی از دانشجویان پرستاری و کادر پرستاری کشور برگزار شد و بر اساس اعلام این دبیرخانه، قرار است این کنفرانس‌ها به صورت مداوم، هر هفته برگزار شود و روز برگزاری آن از پنج شنبه به چهارشنبه تغییر یابد.

در این کنفرانس آنلاین خبری، به معرفی وبلاگ‌های جدید با موضوع پرستاری پرداخته شد و وبلاگ‌نویسان پرستاری حمایت قاطع خود از مردم مظلوم فلسطین و لبنان اعلام و جنایات رژیم صهیونیستی را در قتل عام و هجوم وحشیانه شهروندان لبنانی و فلسطینی محکوم کردند.

احمد عامری مدیر اجرایی اولین جشنواره‌ی وبلاگ نویسی پرستاری در این کنفرانس، با اعلام برگزاری اولین جلسه کارگاه‌های آموزشی وبلاگ نویسی در انجمن پرستاری ایران و همچنین برگزاری کارگاه‌های وبلاگ‌نویسی پرستاری در باشگاه وبلاگ نویسان تهران، این موارد را مثبت ارزیابی و اعلام کرد که ادامه این کارگاه‌ها باعث رونق فرهنگ وبلاگ‌نویسی در جامعه پرستاری کشور شده و باعث می‌شود فرهنگ پرستاری همه گیر شود.

وی در ادامه‌ی سخنانش با بیان این‌که راه اندازی باشگاه وبلاگ نویسان تهران می‌تواند گامی در جهت نهادینه کردن فرهنگ وبلاگ نویسی در بین جامعه شود، تاکید کرد: در این بین وبلاگ‌نویسی پرستاری نیز از این جایگاه بی‌نصیب نخواهد ماند.

مدیر اجرائی جشنواره‌ی وبلاگ نویسی پرستاری، همچنین بر ضرورت رشد وبلاگ‌های پرستاری تاکید کرد و استقبال پرسنل پرستاری از این موضوع را نشانه‌ی عزم راسخ آنان برای فرهنگ سازی در این محیط دانست و از تلاش‌های بلاگرهایی که با معرفی ، آموزش و همیاری خود باعث توسعه وبلاگ نویسی می‌شوند تقدیر و قدردانی کرد.

وی با معرفی وبلاگ‌هایی که تا کنون توانسته‌اند با به روز رسانی خود تیتر جستجوگرهای اینترنتی شوند گفت: جستجوگرهای اینترنتی همیشه به دنبال کلمات کلیدی وبلاگ‌های شما هستند و درج میلیون‌ها کلمه پرستار و پرستاری در روزهای برگزاری این جشنواره، هویت پرستاری را هر چه بیشتر در اینترنت به نمایش گذاشته است.

عامری با اشاره به رشد روزافزون وبلاگ‌های پرستاری خاطر نشان کرد: در صورتی که ورود پرستاران به وبلاگ‌نویسی به همین شکل ادامه پیدا کند تا مدتی دیگر وبلاگ‌های پرستاری از مرز یک هزار وبلاگ خواهد گذشت و در این بین حمایت انجمن‌ها و تشکل‌های پرستاری، سرویس وبلاگ پرشین‌بلاگ و سایت پرشین وبلاگ ، پرستاران و دانشجویان پرستاری به عنوان گروه هدف ، سایت‌ها و خبرگزاری‌ها، باشگاه وبلاگ نویسان تهران و دیگر کسانی که در این زمینه تلاش کرده‌اند را نمی‌توان نادیده گرفت.

در ادامه کنفرانس سوالاتی در زمینه‌ی آموزش‌های وبلاگ، درج لینک، معرفی به موتورهای جستجو و آر اس اس و غیره مطرح و به آنها پاسخ داده شد.