دومین کنفرانس آنلاین پرستاری برگزار شد


دومین کنفرانس آنلاین پرستاری با موضوع پرستاری و عنوان ارتقای حرفه‌ای پرستاری از سوی انجمن پرستاری ایران و پایگاه اطلاع‌رسانی پرستار و پرستاری برگزار شد.

به گزارش سرویس «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران، در مراسم گشایش این کنفرانس که با حضور جمعی از پرستاران، مسؤولان پرستاری کشور، دانشجویان پرستاری و وبلاگ‌ نویسان پرستاری برگزار شد، احمد عامری مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی پرستار و پرستاری به تشریح میزان پیشرفت جشنواره وبلاگ نویسی پرستاری پرداخت و عملکرد این جشنواره را در معرفی پرستاری در تمام سطوح و زوایای اینترنت مثبت ارزیابی کرد.
مدیر اجرایی جشنواره وبلاگ نویسی پرستاری در ادامه گفت: با حمایت مجامع و تشکل‌های پرستاری از این جشنواره همچون انجمن‌های علمی پرستاری و سایت‌های خبری و اطلاع‌رسانی و سایت پرشین بلاگ جشنواره وبلاگ نویسی پرستاری شروع بکار کرده و طی چند روز قالب‌هایی جهت وبلاگ‌های پرستاری تهیه شد.
مهدی محرری رییس انجمن پرستاری ایران در ادامه ضمن ابراز خرسندی جهت حضور پرستاران در این جشنواره گفت: امروز تاریخ آماده نوشتن و ارایه گزارش‌هایی برای آیندگان در خصوص پرستاری است؛ این در حالیست که هر احساس و نظری درباره پرستاری بخش قابل توجه آن مربوط به میراث نیاکان ماست.
وی افزود: البته این موضوع به معنای بدبینی و کج نگری ما نسبت به گذشتگان نیست. بلکه به حتم آنان تلاش خود را در حد توان داشته‌اند که حاصل و نتایج بدست آمده در پرستاری مرهون توجه هرچند اندک این گروه بوده است.

محرری ادامه داد: باید با تامل در نحوه بیان پرستاری کوشید تا پرستار را انتزاع و درک کرد که همین امر مسیری فکری جشنواره و اهداف آن را تشکیل می‌دهد.
وی در ادامه اظهار امیدواری کرد ‌که این حرکت در پرستاری پشتوانه خوبی برای نسل جوان پویا و پر تلاش باشد
محرری در ادامه در پاسخ به سوال یک از حضار اظهار کرد: انجمن‌های پرستاری که از تشکل‌های غیردولتی و کاملا خود جوش است لذا نیازمند حمایت‌هایی مردمی است چرا که محصول خدمات پرستاران کاملا انسانی و متعلق به انسانهاست و پرستاری نیازی به وارد شدن به بازی‌های سیاسی ندارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *