وبلاگ‌نویسی راهی برای انتقال تجربیات و برقراری ارتباط بین پرستاران است


یک وبلاگ‌نویس، اظهار داشت:«وبلاگ‌نویسی راهی برای ارایه و انتقال تجربیات و برقراری ارتباط بین پرستاران و دیگر اقشار جامعه است.»

اکبر قربانی کاردان اتاق عمل، در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس نگاهی به وبلاگ‌های خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: « امروزه با توجه به پیشرفت علم و دانش در زمینه‌های مختلف، به خصوص در زمینه فن‌آوری اطلاعات و علوم کامپیوتر و ارتباطات نیز پیشرفت‌های چشم گیری صورت گرفته است.

پرستار و به طور کلی علم پرستاری و مراقبت نیز از این پیشرفت سریع عقب نمانده و روز به روز حرکتی رو به جلو در این زمینه داریم.»

وی ادامه داد: « اکنون زمان آن فرا رسیده است تا پرستاران کشور عزیزمان به عنوان یک قشر زحمتکش و فعال با دنیای اطلاعات و علم روز، ارتباط بیشتر و پویا‌تری برقرار کنند. هر چند در بین پرستاران کشورمان، کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، کم نیستند، ولی انتظار می رود که افراد بیشتری جذب دنیای ارتباطات شوند . هدف ما این است که دامنه فعالیت‌ها در این زمینه گسترش بیشتر پیدا کند.»

این وبلاگ‌نویس تصریح کرد:« دنیای امروز دنیای تولید علم و اطلاعات است. ما نباید در این ماراتن سختی که در جهان علم و فن‌آوری آغاز شده است، عقب بمانیم. پرستاران کشورمان به عنوان یک خانواده عظیم و بزرگ باید بیش از پیش با همدیگر ارتباط برقرار کنند.»

وی با بیان اینکه وبلاگ نویسی به عنوان راهی برای ارایه و انتقال تجربیات تازه مطرح شده است، ادامه داد: « گروه‌ها و قشرهای مختلف مردم در سطح دنیا دراین زمینه فعالیت می‌کنند. این می‌تواند راهی برای همبستگی بیشتر، تبادل تجربیات و علم پرستاری بین قشر عظیم پرستاری در ایران باشد و حتی می‌توان پا از این هم فراتر گذاشته وبرنامه‌های کلان تری در سطح سایر کشورها و دنیا به اجرا درآورد.»

قربانی تاکید کرد: « هدف ما در ابتدا، ارتباط بهتر و آموزش پیگیر و به روز در زمینه علم پرستاری از این طریق است.اینکه پرستاران از برنامه‌های یکدیگر و نتایج تحقیقات و پژوهش‌هایی که در این زمینه انجام می‌دهند یا می‌توانند انجام دهند بتوانند استفاده کنند و این باعث شود که پویا‌تر و با انگیزه و نشاط بیشتری خدمات ارایه کنند، ارزش فوق العاده‌ای دارد.این کار فقط می‌تواند یک جنبه از این حرکت عظیم باشد، در حالی‌که ما جامعه جوانی داریم که جویندگان علم و دانش درآن کم نیستند.»

این وبلاگ‌نویس افزود: «حرکتی که هم اکنون در زمینه وبلاگ‌نویسی و تبادل اطلاعات آغاز شده راهی است برای ورود پرستاران ایران به دنیای فن‌آوری و اطلاعات و باید سعی کنیم با تعامل، این حرکت مثبت و رو به جلو را تا به سر منزل مقصود بپیماییم.»

وی تصریح کرد: «جامعه پرستاران باید پاسخگوی نیاز جامعه باشند . امروزه خانواده‌ها علاقه‌مندند تا اطلاعات بیشتری را در هر زمینه ای در اختیار داشته باشند و این وظیفه تمام پرستاران ایران زمین است تا بخشی از این نیاز آنها را مرتفع کنیم. ما از همه طرف در معرض بمباران اطلاعاتی از سوی دیگر کشورها قرار داریم و این وظیفه ما را به عنوان یک ایرانی سنگین‌تر از پیش می‌کند.»

قربانی رویکرد پرستاران به وبلاگ‌نویسی را در ارتقاء سطح آگاهی‌های جامعه در خصوص این حرفه موثر دانست و افزود: « هم اکنون در این رقابت فشرده اطلاعاتی نیازمند یاری تمامی پرستاران به عنوان یک قشر جامعه و گروه علمی سراسری هستیم. »


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *