برگزاری همایش اتحاد پرستاری در شهرکرد


همایش اتحاد پرستاری = اعتلاء پرستاری در تاریخ ۸۶/۲/۱۷ در سالن فرهنگ سرای شهرستان بروجن و به میزبانی هیئت مدیره نظام پرستاری شهرستان بروجن برگزار گردید.در این همایش افراد زیر دعوت هیئت مدیره را قبول نموده وبا جان و دل وبه عشق اتحاد پرستاری رنج سفر را برخود هموار نمودند.

در این همایش رییس انجمن پرستاری ایران و عضو هیئت مدیره تهران در سخنانی ضمن تشکر از هیئت مدیره میزبان و با تشکر از دانشجویان گفت باید افتخارات حرفه ای خود را ثبت کنیم. او گفت باید صادقانه کار کردو کار ما از هر چیز دیگری با ارزش تر است و تکلیف ما به انجام رساندن کار است و اجرای بهتر مسئولیتی که بر دوش ما گذاشته اند. او ادامه داد جامعه پرستاری بیشترین ارتباط رابا مجموعه سلامت دارد و قلب سلامت کشور است و ما اگر برای پرستاری انتخاب شده ایم باید سعی کنیم از بهترین پرستاران باشیم.ایشان در مورد ساعات کاری شاغلین بخش خصوصی در ایام تعطیل گفت در ایام تعطیل افزایش ۴۰% برای ان شیفت در نظر گرفته شده اما در قوانین استخدام کشوری دولتی این امر گنجانده نشده است. ایشان در سخنان خود خواستار اتحاد پرستاران در جهت حل مشکلات پرستاری شد.
آقای طالبی . از اعضای شورای عالی نیز با اشاره به سال اتحاد ملی –انسجام اسلامی که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده گفت ما باید گوش به فرمان ولایت باشیم و به این ترتیب حجت برهمه ما تمام است.ایشان با خداقوت وخسته نباشید به همه پرستاران و عزیزانی که این همایش را برگزار کردند گفتند اگر ما ولایتی باشیم و. گوش به فرمان ایشان برما حجت تمام است و باید به اتحاد بیندیشیم.
آقای ژیانپور نیز در ارائه مقاله خود با اشاره به سخن رهبر انقلاب که فرمودند بی اعتنایی به پرستاری بی اعتنایی به سلامت جامعه است و با توجه به داشتن وزیر بهداشتی که پرستاران را باور دارد وبا مشکلات آنها اشناست و دیدی کاملا آگاهانه به پرستاران داردخواستار رفع سنگ اندازیهای برخی مدیران میانی وسازمان مدیریت شد.و خواستار کنار گذاشتن مشکلات شخصی بین گروههای پرستاری و اتحاد پرستاران شدوگفت در صورت آسیب پرستاری سلامت مردم به خطر خواهد افتاد.او در ادامه خواستار احساس مسئولیت پرستاران و دوری از بی انگیزگی و بی تفاوتی پرستاران شد.او گفت جشن واقعی پرستاران روزی است که مطالبات واقعی پرستاران عملی گرددو برگزاری جشن های سطح پایین ونمایشی را برای پرستاران مثمر ثمر ندانست و خواستار توجه بیشتر مسئولین به پرستاران شد.
در ادامه آقای دکتر یزدان نیک از سازمان نظام پرستاری خواستار شد که مانند چتری از همه گروههای پرستاری حمایت کند واز توان آنها برای پیشبرد اهداف سازمان استفاده نماید و گروههای پرستاری نیز درسایه سازمان به اعتلائ پرستاری بیندیشند واختلافات را کنار گذارند.
در ادامه اقای صفدری خواستار اتحاد عملی پرستاران به تمام معنا گردید و توضیحاتی را در مورد فعالیتهای جمعی و اتحاد پرستاران در کشور های خارجی داد.

آقای هوشمند محمدی نیز خواستار فعالیت پرستاران در عرصه وبلاگ نویسی شد وبا توجه به موفقیت پرستاران در عرصه وبلاگ نویسی از جناب آقای دکتر موید علویا ن خواستار شدند که جشنواره وبلاگ نویسی در روز پرستار برترینهای خود را معرفی نماید.
در ادامه آقای عامری مدیر جشنواره وبلاگ نویسی که با حمایت دفتر پرستاری وزارت بهداشت در حال انجام است در مورد فعالیت های وبلاگ نویسی واهداف وبلاگ توضیحاتی را ارایه دادند .وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد آسیب پذیری پرستاران اطاق عمل با توجه به اسیبهایی که به پرستاران ایجادشده خواستار توجه مسئولان به این امر گردید واعلام نمود اگر پرستاران در مورد این آسیبها مستنداتی دارند جهت انتقال به مسئولین ارایه دهند.
در ابتدای این جلسه رییس هیئت مدیره نظام پرستاری بروجن با عرض خیر مقدم به همه مدعوین و حاضران در جلسه و عزیزانی که به عشق اتحاد واعتلاء پرستاری رنج سفر را برخود هموار نمودند خواستار اتحاد همه پرستاران وگروههای پرستاری شدو از سازمان و همه گروهها خواست که با کنار گذاشتن اختلافات به فکر اتحاد و اعتلاء پرستاری باشند و به مقام ولایت در جهت اتحاد لبیک گویند.وسازمان نظام پرستاری از همه گروههای پرستاری به عنوان بازویی نیرومند جهت نیل به اهداف عالی پرستاری استفاده نماید. ایشان با توجه به صدور مجوز انتشار ماهنامه پرستاران وسلامت از سوی وزارت ارشاد این فرصت را برای معرفی پرستاری –موفقیتها –ومشکلات پرستاری به مسئولین وجامعه مغتنم شمرد و از همه پرستاران خواست که در این زمینه یاری رسان باشند.
در صبح روز همایش پس از آشنایی مدعوین با یکدیگر با حرکت دسته جمعی از سد وتالاب بین المللی چغاخور ومنطقه زیبای چغاخور دیدن کردند.سپس با بازدید از شهر بلداجی و خرید سوغات (گز و سوهان ) که شهره کشوری و جهانی دارد به سمت منطقه زیبای سیاسرد بروجن حرکت کردند. مکانی با چشمه های اب سرد وگوارا و سایه سار درختان هزار ساله.سپس پس از برگزاری نماز جماعت ظهر وعصر و صرف نهار به سوی سالن محل همایش حرکت کردند. پارچه نوشته های (جامعه سالم-پرستار کارآمد-سازمان متعالی_در سایه اتحاد ملی و انسجام اسلامی) و (سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی راگرامی میداریم)زینت بخش سالن بودند.
لازم به ذکر است جهت برگزاری و شرکت در این همایش از ریاست و معاونین سازمان نظام پرستاری کشور هم دعوت گردیده بود.در این همایش شهردار شهرستان بروجن –خبرگزاری صدا وسیما- هفته نامه های محلی-مدیریت محترم بیمارستان بروجن- مسئولان محترم حراست بیمارستانهای شهرکرد و بروجن – دانشجویان پرستاری دانشکده پرستاری بروجن- وسایر پرستاران شرکت داشتند. که در پایان این همایش دفتر ماهنامه پرستاران و سلامت ( اولین و گسترده ترین نشریه پرستاری در استان و استانهای همجوار) همزمان با انتشار اولین پیش شماره آن توسط مدعوین و پرستاران عزیز افتتاح گردید.

 

مدعوین همایش:

۱-آقای محرری رییس انجمن پرستاری ایران و عضو هیئت مدیره نظام پرستاری تهران
۲-اقای عامری مدیر پایگاه اطلاع رسانی پرستاری و مدیر اجرایی جشنواره وبلاگ نویسی پرستاری
۳-آقای یزدان نیک رییس هیئت مدیره نظام پرستاری اصفهان
۴-اقای بی ریایی رییس هیئت مدیره نظام پرستاری نجف اباد
۵-آقای طالبی عضوشورای عالی پرستاری و عضو هیئت مدیره نظام پرستاری اصفهان
۶-اقای علیشاهی عضو هیئت مدیره نظام پرستاری اصفهان
۷-اقای ژیانپور از فعالان وبلاگ نویسی ونماینده بیمارستانهای تامین اجتماعی اصفهان در پیگیری مشکلات پرستاران
۸-اقای مدهنی از فعالان وبلا گ نویسی از نجف اباد
۹-خانم ایزد پناه از پرستاران فعال ” ” ”
۱۰-اقای نیسی عضو هیئت مدیره نظام پرستاری اهواز و از فعالان وبلاگ نویسی
۱۱- آقای فتحی عضو هیئت مدیره نظام پرستاری شهرکرد
۱۲- آقای میر فروغی عضو هیئت مدیره نظام پرستاری شهرکرد
۱۳- آقای موسوی عضو هیئت مدیره نظام پرستاری شهرکرد
۱۴-خانم پور بچاری از فعالان وبلاگ نویسی از شادگان
۱۵- آقای داوودی از پرستاران شادگان
۱۶- آقای هوشمند محمدی نماینده انجمن پرستاری در استان چهارمحال و بختیاری و از فعالان وبلاگ نویسی
۱۷- آقای مهدیان از هیئت مدیره نظام پرستاری کاشان
۱۸-اقای صفدری سوپر وایزر آموزشی بیمارستان کاشانی شهرکرد
برنامه همایش:

۱- قرائت قران مجید
۲- سرود جمهوری اسلامی
۳- تکنوازی ضرب زور خانه ای توسط اقای رامین هنرمند بروجنی
۴- اجرای سرود محلی توسط گروه سرود دبیرستان دخترانه بابایی
۵- اجرای تئاتر توسط دانشجویان پرستاری
۶- اجرای مقاله توسط خانم ایزد پناه
۷- اجرای موسیقی محلی بختیاری (ساز و دهل بختیاری)
۸- تقلید صدا توسط یکی از پرستاران هنرمند بروجنی
۹- پذیرایی

 

 

broujen-nursing-1

broujen-nursing-2


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *