فاز نخست راه‌اندازی ‌خبرگزاری پرستاری ایران به زودی به پایان می رسد


خبرگزاری پرستاری ایران Iranian Nursing News Agancy در آدرس اینترنتی خود ثبت شده و عملیات طراحی نرم افزار این خبرگزاری در حال تکمیل و بهره برداری است.

احمد عامری، مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی پرستاری، با بیان این مطلب به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خوزستان – گفت: متاسفانه پرستاری در ایران با عمری صدساله تا کنون نتوانسته است در زمینه اطلاع رسانی خودجوش از درون خود نسبت به آگاهی جامعه و بالاخص جامعه پرستاری اقدام کند.

وی افزود:‌ در صورتیکه مراحل راه اندازی این خبرگزاری تخصصی به پایان برسد تحریریه این خبرگزاری با ارسال روزانه صد خبر تخصصی ، صنفی ، آموزشی و ….. قابلیت تبدیل شدن به یک خبرگزاری کاملا حرفه ای و تخصصی را دارا خواهد بود.

عامری یادآور شد: در مدت ۲ سال فعالیت بر روی رسانه و خبرگزاریها و آموزش قواعد آنلاین نویسی و همچنین آموزشهای خبرنگاری، گزارش نویسی، مصاحبه برای پرستاران در تهران و چند استان دیگر اکنون به این حد رسیده ایم که بتوانیم به عنوان بزرگترین تولید کننده اخبار تخصصی در زمینه پرستاری گام برداریم.

وی گفت: دوره های کاملا تخصصی خبرنگاری ویژه پرستاران در تهران و چند استان دیگر به اتمام رسیده و در پنج استان دیگر نیز در حال ثبت نام و راه اندازی این دوره ها هستیم که با راه اندازی خبرگزاری پرستاری ایران از نظر خبرنگاران آموزش دیده آشنا به پرستاری که صد در صد آنها از کادر پرستاری هستند مشکلی نخواهیم داشت.

عامری با بیان اینکه بزرگترین مشکل در زمینه راه اندازی این خبرگزاری مسائل مالی بود، یادآور شد: هیچگونه منبع مالی و اعتبار مالی در این خصوص نداریم و تاکنون با هزینه های شخصی این موضوع را پیگیری نمودیم که امید است از سوی وزارت بهداشت و درمان ، مجامع انجمنها و نهادهای فعال پرستاری کمک مالی به این طرح صورت پذیرد و این موضوع را هدیه‌ای برای پرستاری در روز پرستار تقدیم جامعه پرستاری کند. با تامین اعتبار مالی امکان راه اندازی آن در عرض یک هفته وجود دارد.

وی گفت: تیم طراحی این خبرگزاری بر آن است که عملیات اتمام طراحی قالب های خبرگزاری پرستاری ایران با تمام امکانات و توانمندی های یک خبرگزاری تخصصی هر چه زودتر به پایان برسد و این خبرگزاری قبل از روز پرستار افتتاح گردد.

عامری درباره حوزه فعالیت این خبرگزاری گفت: این خبرگزاری برای پوشش وضعیت خبری و آموزشی پرستاری و هدایت آن از بطن جامعه پرستاری تلاش می‌کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *